آخرین خبرها
خانه » بایگانی نویسنده: admin

بایگانی نویسنده: admin

مسئولان فرهنگی ، به خاطر وجود سازمانهای موازی در جامعه در انجام وظایف خود کوتاهی می کنند

مسئولان فرهنگی ، به خاطر وجود سازمانهای موازی در جامعه در انجام وظایف خود کوتاهی می کنند

  حجت‌الاسلام رحیم همزبان، استاد و عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در گفتگویی به سؤالات مطرح‌شده  در مورد وضعیت فرهنگی جامعه و دانشگاه و مشکلات موجود پاسخ دادند که متن زیر حاصل این مصاحبه می‌باشد:  ازنظر شما به‌عنوان یک کارشناس مسائل فرهنگی ، وضعیت فرهنگی جامعه و دانشگاه‌های استان را چگونه توصیف می‌کنید؟ درکل می‌توان چنین گفت که وضعیت فرهنگی موجود مطلوب ... بیشتر بخوانید »

بیانیه قرار گاه امر به معروف و نهی از منکرسازمان بسیج اساتید دانشگاههای استان آذربایجان شرقی در محکومیت جنایات آل سعود و حمایت  از مردم مظلوم یمن

بیانیه قرار گاه امر به معروف و نهی از منکرسازمان بسیج اساتید دانشگاههای استان آذربایجان شرقی در محکومیت جنایات آل سعود و حمایت از مردم مظلوم یمن

بسم الله الرحمن الرحیم امروز دست استکبار جهانی و و رژیم صهیونیستی از گریبان شجره ملعونه و خبیثه که مصداق آن رژیم جنایتکار و مظلوم کش آل سعود است بیرون آمده و نقشه شوم و پلید اربابان خود را در ملل مسلمان جامه عمل می پوشاند خصوصا جنایات بی حد و حصر ی را علیه مردان و زنان و علی ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب

معرفی کتاب

   عنوان : امر به معروف و نهی از منکر ؛ در آیینه فتوا نویسنده : جعفر ربانی انتشارات : پژوهشکده امربه معروف و نهر از منکر محل نشر : قم سال انتشار :۱۳۹۳ امربه معروف و نهی از منکر ، دو رکن از احکام و فرائض الهی و دو حقیقت از عالی ترین و اساسی ترین احکام نورانی اسلام ... بیشتر بخوانید »

هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر

هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر

از سال ۱۳۷۱ شمسی تاکنون هر ساله هفته اول محرم الحرام به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر بمنظور یادآوری اصلی ‌ترین هدف جهاد والا و الهی امام حسین (ع) یعنی احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است. بدون تردید هر نهضت در جهت حفظ مسیر حرکت خود به سوی اهداف از ... بیشتر بخوانید »

نظام حقوق بشری قرآن در موضوع امر به معروف و نهی از منکر

رضا الهامی      استادیار داشکده الهیات دانشگاه تبریز  dr.elhami.reza@gmail.com مهدی قربانی     دانشجوی کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی، پردیس دانشگاه تبریز مهدی محمدزاده  دانشجوی کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی،پردیس دانشگاه تبریز چکیده قرآن مجید برنامه کامل زندگی نوع بشر در تمام اعصار و امصار است.قرآن حقوق فردی افراد و احقاق کامل آن را در گرو تحقق جامعه سالم دینی جستجو ... بیشتر بخوانید »

موانع و چالش‌های امربه‌معروف و نهی از منکر و راه‌حل آن‌ها

رضا الهامی    استادیار گروه  الهیات دانشگاه تبریز dr.elhami.reza@gmail.com نیر پورآذر    دانشجوی کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی دانشگاه تبریز   چکیده: پژوهش حاضر به بررسی موانع و چالش‌های موجود در تحقق امربه‌معروف و نهی از منکر در عصر حاضر و راه‌حل‌های آن‌ها پرداخته‌ و درصدد است ریشه و اساس این موانع را بیان کرده و راه‌حل‌هایی عملی ارائه ... بیشتر بخوانید »

اهمیت امر به معروف و نهی از منکر و نقش آن در نهضت عاشورا

میرعادل یوزباشی کارشناس ارشد دانشگاه تبریز چکیده فریضه امر به معروف ونهی از منکر بنا به تأکید قرآن کریم و روایات معصومین (ع) از اهمیت فوق العاده ای در بین فرایض الهی برخوردار است. مصادیق و مراتبی بر آن مترتب می باشد که قیام سیدالشهدا (ع) بر مصداق سیاسی و حکومتی آن ناظر است، یعنی قیام بر ضد حکومت ستمگر ... بیشتر بخوانید »

شناسایی آسیب های ترک امربه معروف و نهی از منکر در دانشگاه ها

خدیجه خدیوی جوانقلعه ، مدرس دانشگاه پیام نور گوگان ، گوگان ، ایران khadijehkhadivi@gmail.com علی آذریان ، مدرس دانشگاه پیام نور تبریز ، تبریز ، ایران Ali.motahar.a@gmail.com چکیده امر به معروف و نهی از منکر در میان فرائض دینی از اولویت و اهمیت خاصی برخوردار است .امتیاز آن به این جهت است که این فریضه راهگشا، زمینه ساز تحقق محیطی ... بیشتر بخوانید »