آخرین خبرها
خانه » اخبار و اطلاعیه ها

اخبار و اطلاعیه ها

تاثیر گناه از زبان امام سجاد (ع)

 گناه بر زندگی انسان در کلام امام سجاد، تغییر نعمت و ممانعت از استجابت دعا در کلام امام سجاد (ع) تاثیر گناه هایی را که باعث تغییر نعمت و مانع استجابت دعا و پشیمانی میشوند را میخوانیم. تاثیر گناه  از زبان امام سجاد در کلام امام سجاد (ع) تاثیر گناه هایی را که باعث تغییر نعمت و مانع استجابت دعا ... بیشتر بخوانید »

مسئولان فرهنگی ، به خاطر وجود سازمانهای موازی در جامعه در انجام وظایف خود کوتاهی می کنند

مسئولان فرهنگی ، به خاطر وجود سازمانهای موازی در جامعه در انجام وظایف خود کوتاهی می کنند

  حجت‌الاسلام رحیم همزبان، استاد و عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در گفتگویی به سؤالات مطرح‌شده  در مورد وضعیت فرهنگی جامعه و دانشگاه و مشکلات موجود پاسخ دادند که متن زیر حاصل این مصاحبه می‌باشد:  ازنظر شما به‌عنوان یک کارشناس مسائل فرهنگی ، وضعیت فرهنگی جامعه و دانشگاه‌های استان را چگونه توصیف می‌کنید؟ درکل می‌توان چنین گفت که وضعیت فرهنگی موجود مطلوب ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب

معرفی کتاب

   عنوان : امر به معروف و نهی از منکر ؛ در آیینه فتوا نویسنده : جعفر ربانی انتشارات : پژوهشکده امربه معروف و نهر از منکر محل نشر : قم سال انتشار :۱۳۹۳ امربه معروف و نهی از منکر ، دو رکن از احکام و فرائض الهی و دو حقیقت از عالی ترین و اساسی ترین احکام نورانی اسلام ... بیشتر بخوانید »

هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر

هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر

از سال ۱۳۷۱ شمسی تاکنون هر ساله هفته اول محرم الحرام به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر بمنظور یادآوری اصلی ‌ترین هدف جهاد والا و الهی امام حسین (ع) یعنی احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است. بدون تردید هر نهضت در جهت حفظ مسیر حرکت خود به سوی اهداف از ... بیشتر بخوانید »

امربه معروف ونهی ازمنکر نیاز جامعه ایده ال

امربه معروف ونهی ازمنکر نیاز جامعه ایده ال دکتر مهدی آقاپور بی شک[۱] عضوهیئت علمی دانشگاه پیام نور تبریز چکیده اما چگونه بیاموزیم ؟ جوانی نزد سقراط آمد وگفت :می خواهم فلسفه را از تو بیاموزم . سقراط گفت :بایقین آمدی؟جوان گفت بلی ! آنگاه سقراط جوان رابه کنار حوضی آورد وگفت :سرت را داخل آن کن .جوان سرش را ... بیشتر بخوانید »

جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی

جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی مریم همراهی[۱] زهرا همراهی[۲] چکیده در زندگی انسان، تعقل و خردورزی بسیار اهمیت دارد، از اینرو قرآن، انسان را بسیار به اندیشه ورزی و انتخاب راه صحیح دعوت می کند تا به سعادت واقعی و عاقبت به خیری و ایمان کامل برسد. یکی از راههای رسیدن به ایمان واقعی ... بیشتر بخوانید »

?????? ???? 8 ??